светско првенство

Пронајдени се 33 резултати на тема „светско првенство“
Фудбал

Катар вклучен во европските квалификации за СП 2022, ќе одигра пријателски натпревари со репрезентациите од А-групата

Фудбалскиот сојуз на Катар објави дека репрезентацијата на земјата ќе учествува во европските квалификации за СП 2022 надвор од конкуренција. Катар...
Фудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Следното Светско првенство нема да се игра на лето- ФИФА соопшти во кој период ќе се одржи Мундијалот во Катар

Следното Светско првенство во фудбал нема да се игра на лето, туку ќе се игра во зимскиот период, кога температурите во Европа се ниски,...
Фудбал

Погледнете како беше испрaтен: Тој е пред трансфер вреден 170 милиони евра, а мајка му во Русија го испрати со истурање вода (ВИДЕО)

Скоро сите репрезентации веќе пристигнаа или тргнаа кон Русија, каде за 3 дена почнува Светското првенство во Фудбал. Една од репрезентациите...
Фудбал

Салах му се доверил на претседателот на Египет: Еве каква е здравствената состојба на ѕвездата на Ливерпул пред стартот на Мундијалот

Фудбалер на Ливерпул Мохамед Салах му кажа на претседателот Абдел Фатах ал- Сиси дека добро се лекува од повредата на рамото. -Салах...
Фудбал

Очекувајте лето на насилство: Погледнете ја бруталната порака која стигнува од Русија пред стартот на Мундијалот (ФОТО)

Почетокот на Светското првенство во фудбал во Русија е се поблиску, а приказните за хулиганизам и насилство стануваат побројни. Нов...