свети атанасиј велики

Пронајдени се 8 резултати на тема „свети атанасиј велики“
Вести

Го празнуваме светецот кој бил голем борец за вистинското православие: Среќен именден на Атанас, Тане, Насте

Свети Атанасиј Велики бил голем борец за вистинското православие Именден празнуваат: Атанас, (доаѓа од грчкото Атанасиос и значи бесмртен),...