свет

Пронајдени се 111 резултати на тема „свет“
Вести

Дневен преглед на состојбата со Ковид -19 во светот: Во Албанија и понатаму се зголемува бројот на новозаразени со коронавирус

Според последните податоци, во светот со коронавирус досега се заразени 9.782.854. Од нив починале 493.615, а оздравеле 5.299.275 луѓе. – Во Албанија...