сведоштво

Пронајдени се 34 резултати на тема „сведоштво“
Вести

Потресно сведоштво во „Јади Бурек“: Жена ми почина на Инфективна со негативен тест, и го украдоа телефонот и накитот

Тpaорно сведоштво ја прекина емисијата „Јанко јади бурек“. „Никој не те гледа, не дај боже да одиш во болница, оставени се луѓето само...
Вести

СВЕДОШТВО НА РОДИЛКА ОД ТЕТОВО: Ме чуваа со некроза на матка, повраќав фекалии, докторката ме испрати во Скопје со зборовите: „Ако не ја примат, не ми ја враќајте тука“

Нов траорен скандал ја тресе Македонија. Имено, Дона Неделковска, млада тетовка преку својот Фејсбук профил ја објави страшната приказна...
Вести

ВИДЕО: Страшно сведоштво од Охрид- вработен во општинската администрација одбил да донесе 10 лични карти за изборите, малтpeтиpан од специјалци на полицијата

Лице вработено во јавната админстрација во Охрид открива страшни детали за притисоците и заканите од страна на СДСМ, пренесува Инфомакс. Лицето...
Вести

НОВО СВЕДОШТВО – мајка раскажува за кампот со с*ексуални активности: Мојот син е згрозен од тоа што го видел, имало многу вулгарни игри(АУДИО)

Голем скандал се обелодени откако средношколци се вратиле дома од извиднички камп организиран во близина на Скопје, насловен како „Есенски...
Вести

СВЕДОШТВО: МИ СЕ ЗАКАНИЈА СО УБИСТВО АКО ЈА КАЖАМ ВИСТИНАТА ЗА ПОЖАРОТ – плаќал по 1.000 денари дневно за нега на братот и таткото

Не знам точно колку луѓе бевме внатре. Тој објект беше полн со придружници, кои спиеја таму, значи бевме околу 50 луѓе заедно со пациентите....
Вести

Сведоштво на девојка чиј татко бил во модуларната болница: Сестра ми и татко ми не тврдат дека штекер е причината за пожарот

Девојката, чиј татко бил меѓу пациентите што биле хоспитализирани во модуларната болница во Тетово и се спаси, а чии изјави денеска...
Регион

Потресно сведоштво на преживеан од автобуската несреќа во Хрватска: Никогаш нема да го заборавам ова, наеднаш луѓето започнаа да паѓаат едни врз други

Трагичната автобуска несреќа која вчера се случи во Хрватска продолжува да биде главна тема во медиумите во регионот, а хрватските...
Вести

Сведоштво на пациент: Луѓе умираа во ковид центрите затоа што немаа никаква техничка поддршка, сега нема термини за прегледи – Филипче треба да седне на обвинителна клупа

Пациент кој пред извесно време бил хоспитализиран во Ковид-центар на една од скопските клиники раскажува за неговото искуство и условите...
Вести

Го спасиле граѓани-херои бидејќи институциите не покажале грижа: Преживеаја голгота која можела да се реши со хеликоптерот кој ги вози Заев и Филипче

Колку чини човечкиот живот? Со ова прашање започнува едно сведоштво на македонски граѓанин објавено на социјалните мрежи. А на него...
Вести

Сведоштво за бугарската окупација: Ја ограбија црквата Пресвета Богородица, не тепаа и не тераа да викаме дека сме Бугари

– 43` година бугарскиот окупатор, фашистички окупатор, ја опљачка целата црква. Од игла до икона, до свети делови, од самата црква. Се...