судење

Пронајдени се 203 резултати на тема „судење“
Вести

Продолжува судењето за ракометарот: Доколку Тот немал повреда на ‘рбетниот мозок, би имал многу поголеми шанси да преживее

Доколку ракометарот Денис Тот немал повреда на ‘рбетниот мозок, ќе преживеел. Ова го покажува вештачењето на Александар Станков, директор...
Вести

Судење за убиството на ракометарот Тот – сведочеше таткото на ракометарот: „Мојот син ја обожаваше Македонија, очекуваме виновните соодветно да бидат казнети“

Да беше сега жив, мојот син попладнево ќе играше натпревар за РК Бутел, рече таткото на убиениот хрватски ракометар Денис Тот, Игор Тот. Тој...
Вести

ЛЕЖЕЛ НА ЗЕМЈА, А ТИЕ ГО УДИРАЛЕ СО БОКСОВИ И КЛОЦИ – ужасни детали од судницата, започна судењето за убиството на ракометарот Тот

Со воведен говор на јавниот обвинител, во Основниот Кривичен суд – Скопје денеска започна судењето за убиството на хрватскиот ракометар,...
Вести

Судење на случајот „Софтвери“ – Рашковски во вибер групата потпишан како „Перо 078“ пишал: „Гледајте да утнете па да се убијам“

Според пораките што ги читаше Трајчева, Даниел Станчев, Ирена Ивановска и Драги Рашковски разговараат за конкурирање на тендер. Пораки...
Познати

Денеска почнува судењето на Драган Бјелогрлиќ за насилничко однесување: Актерот придружуван од адвокат пристигна во судот

Познатиот актер и режисер Драган Бјелогрлиќ денеска за првпат треба да седне на обвинителна клупа во Првиот основен суд во Белград,...
Останати спортови

Австралиската влада барала одложување на судењето на Новак, Федералниот суд го одбил барањето – до вторник треба да се знае дали ќе игра на турнирот

Министерката за внатрешни работи на Австралија, Карен Ендрјуз, побарала дополнително време за да се подготви за сослушувањето во врска...