судење

Пронајдени се 123 резултати на тема „судење“
Вести

Судијата во процесот за убиството на Флојд се закани дека судењето на полицајците може да го префрли на друго место поради притисокот од јавноста

Судијата Питер Кејхил од Окружниот суд во Хенеп, во Минеаполис, вчера предупреди  дека може постапката против четворица полицајци обвинети...
Вести

КАКО МОЖЕ ДА БЕГАМ НА ЛЕГАЛЕН ГРАНИЧЕН ПРЕМИН СО 5 ЛУЃЕ ВО КОЛА: Боки ја обвини Русковска дека ги презентиралала ПИ мерките како на пазар

ПИ Мерките биле презентирани во судот на „најпазарски начин“ вели Јовановски, објаснувајќи дека додека Вилма Русковска презентирала...