Студентски домови

Пронајдени се 25 резултати на тема „Студентски домови“
Вести

Зимата го изненади СДСМ: Студентските домови ги оставија без греење, откако им се донираше нафта се пофалија дека ја обезбедиле

Иако СДСМ во нејзината програма ветуваше целосно подобрување на условите на студентите преку изградба на студентски град со нови студентски...
Вести

Стаорците, немањето тоалети, вода и мувлосаниот леб ќе предизвикаат дополнителен хаос: Власта ги отвора студентските домови

На 5-тата владина седница, што се одржа денеска, е прифатена препораката на Комисијата за заразни болести во врска со отворањето на студентските...
Вести

Јаулески: Нека трпат студентите додека директорот на државниот студентски центар го уреди ходникот со уметнички слики

Мора да се признае дека Дарио, директорот на државниот студентски центар има стил и живее баш онака како што му доликува на директор...
Вести

Трагикомично: Студентите сами реновираа диско, додека живеат во руинирани услови- директорот Николовски мува не го лази за нив

Денеска речиси во сите медиуми беше пренесена веста дека е реновирано и отворено диското во студентскиот дом „Кузман Јосифовски- Питу“,...
Вести

КУРИР ТЕМА: Студентите среде зима се бањаат со ладна вода, јадат мувлосан леб, директорот Дарио Николовски се луксузира во Загреб (ВИДЕО)

Речиси секоја година скромната и елементарна новогодишната желба на студентите сместени во студентските државни домови во Скопје...
Вести

Продолжуваат катастрофалните политики на СДСМ кон младите: Во Собранието одбиени амандманите за студентските домови

Според опозицијата денешната дебата на комисијата за Финансирање и буџет го покажа целото лицемерие на пратениците на СДСМ. Иако пред...