странски туристи

Пронајдени се 5 резултати на тема „странски туристи“
Хроника

Драма на Попова Шапка со странски туристи: Се пресретнале два ратрака кои пренесувале патници, па започнал хаосот

М.С., косопственик на фирма од Тетово, завчера  околу 16:00 часот во СВР Тетово пријавил дека кај место викано „Вакуф“, во планинскиот...