стомак

Пронајдени се 18 резултати на тема „стомак“
Храна и пијалаци

Една лажичка од овој зачин во кафе ги топи маснотиите на стомакот: Напиток за слабеење кој докажано делува! Еве за што се работи

Кафето ќе ви го забрза метаболизмот, а доколку редовно вежбате и правилно се храните, многу брзо линијата ќе ја доведете до совршенство. Нутриционистката...
Познати

Ријана прв пат со покриен стомак, откако го покажа не престана да го покажува, РИРИ во продвница за бебешка облека (ФОТО)

Ријана стана препознатлива по необичниот труднички стил, а изјави дека никогаш нема да купи трудничка облека. Набрзо потоа, беше забележана...
Занимливости

НЕВИДЕН МЕДИЦИНСКИ СЛУЧАЈ: На маж во Косово му е oтстранет мобилен телефон од стомак – со денови му бил во утробата! (ФОТО)

Во Клиничкиот центар во Приштина, на 33-годишен маж му бил отстранет мобилниот телефон од стомакот, без употреба на нож. Ова го објави...
Занимливости

ВИДЕО: Постојано ѝ ги кажувал истите работи додека била во стомакот- кога се родила го препознала неговиот глас

Ако некогаш сте се посомневале во тоа дека бебињата слушаат сè што се случува додека се во стомак, оваа приказна ќе ви го докаже спротивното. Тарсила...
Занимливости

Мало девојче трпело неподносливи болки во стомакот поради ужасна навика: Докторот бил шокиран кога видел што има внатре

На 8-годишно девојче кое со години ја грицкала својата коса, во томакот имала “топка” од влакна тешка еден и пол килограм. Феифеи...