стевче антовски

Пронајдени се 16 резултати на тема „стевче антовски“
Вести

Антовски: ВМРО-ДПМНЕ е за заштита на животната средина, ќе обезбедиме поевтина цена на електричната енергија, бесплатен приклучок на гас за секое домаќинство

Слушајќи ги изјавите на Претседателката на ДОМ Маја Морачанин, која е коалиционен партнер на Заев и СДСМ, неминовно е да се постави прашањето:...
Вести

Антовски: Планираме поевтина струја, гасификација на домаќинствата и враќање на парите од акцизата назад кај граѓаните, еколошката такса ќе ја блокираме

ВМРО-ДПМНЕ почнува со презентација на концептот Македонија за сите луѓе. ВМРО-ДПМНЕ има план и стратегија како од Македонија да направи...
Вести

Антовски: Додека струјата поскапува за 7,5%, ЕЛЕМ распишува јавна набавка на газирана и негазирана вода за скоро 3 милиони денари

Состојбата во буџетот на Република Македонија е катастрофална и затоа власта на СДСМ и Заев удира по џебот на граѓаните. Заради тоа...
Вести

Антовски: СДСМ денес даде амин за најголемото покачување на цената на струјата во Република Македонија до сега

СДСМ денес даде амин за најголемото покачување на цената на струјата во Република Македонија до сега.Регулаторната комисија за енергетика...
Вести

Бонбона бизнисот со продажба на Тиквешко езеро ќе донесе милиони на блиски луѓе на Заев чија влада е во заминување

Заев и Владата во заминување ја распродаваат државата, овој пат стигнаа и до новиот бонбона бизнис продажба на Тиквешко езеро. Бонбона...
Вести

Стевче Антовски до РКЕ: Кредибилитет, независноста и стручност не се гради со криење зад правилници, доколку ви се врзани рацете- пишете го и тоа јавно!

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија (РКЕ) ги демантира и отфрла наводите на Стевче Антовски,...
Вести

Антовски: СДСМ вршат масовна партизација и предизборен поткуп на гласачи со полнење на РЕК  Битола со партиски вработени

СДСМ вршат масовна партизација и предизборен поткуп на гласачи со полнење на РЕК  Битола со партиски вработени, ова денеска преку прес-конференција...