стечај

Пронајдени се 11 резултати на тема „стечај“
Хроника

Кривична пријава за шест физички и пет правни лица од Прилеп, го оштетиле државниот буџет за околу 3,5 милиони денари

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против Б.Т.(46) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „намерно...