статистика

Пронајдени се 36 резултати на тема „статистика“
Храна и пијалаци

Еве колку пари трошат Македонците годишно за пиво- особено ќе се изненадите од земјата во Европа која е најголем потрошувач на пивото

Многу туристи и светски патници сметаат дека пробувањето на странските домашни пива е неизбежен дел од нивното патување. Сепак, цената...
Вести

Ќерката на Караџовски со навреди кон новинарите бидејќи барале навремени статистики за заразени со коронавирус

Елена Караџовска, веб администратор во Институтот за јавно здравје и ќерка на епидемиологот Жарко Караџовски, преку социјалните мрежи...
Вести

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА БЛИЗУ 6 ИЛЈАДИ ЗАБОЛЕНИ- повторно на оваа возраст се најмногу од заразените, за овој период починаа и 88 лица

Министерството за здравство соопшти дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје кој се однесува на периодот од 26 октомври...
Вести

МАКЕДОНИЈА НА ВРВОТ: Статистиката покажува дека најмногу починати на еден милион жители има кај нас, одговорност, што беше тоа?

Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека Македонија е на врвот на статистиката според починати лица...
Вести

ЖИВОТОТ НИКАКО ДА ДОЈДЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Населението во земјава старее, се зголемува бројот на починати, се намалува бројот на родени

Според процената на населението, на крајот на минатата година во земјава имало 2. 076. 255 жители, што е за 7. 083 лица повеќе во однос на 2014...
Вести

Македонија руши рекорди во регионот: Најмалку тестирани од коронавирус на милион жители, втора по бројот на заразени и смртни случаи

Имено на милион жители според најновата статистика нашата земја е последна според бројот на направени тестови со само направени 9.386...