стадион

Пронајдени се 38 резултати на тема „стадион“
Општини

Со фудбалски натпревар помеѓу Пелистер и Вардар за првпат се отвораат вратите за влез на новата трибина на стадионот во Битола

Со „вечното македонско дерби“ помеѓу ривалите, фудбалскиот клуб „Пелистер“ од Битола и ФК „Вардар“ од Скопје, в сабота од 13.00 часот,...
Останати спортови

ЛОИ 2020: Мечка се појави во близина на стадионот пред натпреварот во софтбол Јапонија – Австралија

Пред мечот во софтбол Јапонија – Австралија на Летните олимписки игри во 2020 година во Токио, во близина на стадионот беше видена мечка. Полициски...
Фудбал

ЦЕЛО ДУИ ПУБЛИКА НА СТАДИОН: Али Ахмети, Талат Џафери, Теута Арифи, Артан Груби на стадионот на Шкендија во Тетово (ВИДЕО)

Уште еден пример за тоа што на народот му е забрането, а дозволено на „моќните“ е и денешниот фудбалски натпревар меѓу Шкендија и Шкупи,...