средба

Пронајдени се 260 резултати на тема „средба“
Вести

Милошоски: Официјална покана за средба Ковачевски – Мицкоски сè уште нема, но доколку има ќе биде прифатена под услов да се разговара за предвремени избори

Денешната прес конференција е краток коментар за она што вчера го слушнавме од се’уште актуелниот вицепремиер за евро интеграции Никола...
Вести

Градоначалничката Арсовска оствари средба со министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија Петер Сијарто

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска оствари средба со министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија,...
Вести

Претседателот Мицкоски на средба со Амбасадорот на Канада Норман: Од големо значење е негувањето и продлабочување на билатералните односи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски денеска 19.11.2021 година, заедно со меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо...
Општини

Димитриевски оствари средба со противкандидатите: Програмите ќе ги инкорпорираме во една заедничка и во следните четири години ќе ги имплементираме

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски, денеска оствари средба со сите кандидати за градоначалници за Куманово, Оливер...