средба

Пронајдени се 173 резултати на тема „средба“
Вести

Мицкоски на средба со Орбан и Сијарто: Државата не смее да остане заробена во калкулирања и недостаток на реформи, а граѓаните заглавени поради таквата неспосбност

Денес (18 јануари, 2021 година) Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. Д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот  Александар Николоски во Будимпешта...
Вести

Филипче се сретна со медицинските сестри кои дадоа отказ: По нивниот одмор ќе разговараат за останување на Инфективна

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека утринава остварил средба со трите медицински средби за кои вчера медиумите пишуваа...
Вести

Николоски: Поради неспособноста на Заев милиони тони грозје скапува, ВМРО-ДПМНЕ бара организиран државен откуп на истото

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски синоќа во Сопот оствари средба со лозарите кои имаа проблем со откупот на грозјето. -Ние...
Фудбал

Девојките на ЖФК Кул на средба со селекторот на светските прваци во женски фудбал, Македонецот Влатко Андоновски

Младите фудбалерки од фудбалската школа ФК Кул од Скопје имаа несекојдневна можност да поразговараат и да добијат совет од селекторот...
Економија

Вработените во Пошта загрижени од состојбата по пропаѓањето на Еуростандард: Бараат итна средба со премиерот

Синдикатот на Пошта на Македонија изразува загриженост од состојбата во работењето на комапнијата, особено по прекинот на работењето...