спиро ристовски

Пронајдени се 20 резултати на тема „спиро ристовски“
Вести

Детали за нападите врз поранешните министри: Притворениците ги разделиле напаѓачите на Ристовски, за Јанакиески не реагирале

Управата за извршување на санкциите при Министерството за правда соопшти дека го разгледале Извештајот од КПУ Затвор – Скопје, како...
Вести

Јавноста згрозена од безбедноста во затворите: СДСМ не ги штити животите на граѓаните, уште помалку на притворениците и затворениците

Двајцата поранешни министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски кои пред два дена беа приведени, вчера беа нападнати во затворот во Шутка. По...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Претепувањето на Миле и Спиро е акт на деспотизам и страв на власта која се плаши од неминовниот пораз од граѓаните

Вчерашниот ден ќе остане запаметен како црн ден за демократијата во Република Македонија. Власта допре дното. Претепувањето на Миле...
Вести

Контрадикторност: Од затворот тврдат дека екс-министрите провоцирале, директорот признава дека допрва ќе се прави истрага

По инцидентот во притворското одделение во Шутка, каде беа претепани поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, се огласија...
Вести

„Алмакос“: Членови на кумановската група го претепале Ристовски зошто не давал пари за училиштата со настава на албански јазик

Членовите на семејствата на Кумановската група, во изјава за весникот „Лајм“, дале објаснување во врска со инцидентот што се случи...
Вести

Претепани поранешни министри, а Управата за извршување санкции и Народниот правобранител случајот го оставаат за утре

Поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски се претепани во притворското одделение на затворот во Шутка. КУРИР побара одговори...
Вести

Ристовски: Избираме ново раководство кое ќе мора да војува на два фронта- Да ја зачува, но и да ја засили сплотеноста и единството помеѓу членовите на партијата

Низ историјата до денес ВМРО и ВМРО-ДПМНЕ покажувале и покажуваат приврзаност до идеалите на Македонија, конгресите биле историските...