советници

Пронајдени се 22 резултати на тема „советници“
Општини

Советниците на СДСМ во Штип ја напуштија денешната седница бидејќи наместо Северна пишувало само Република Македонија

Свечена конститутивна седница на Советот на Општина Штип денеска имаа само 13 советници на ВМРО-ДПМНЕ и еден на Левица, додека деветмината...
Општини

ОК Вмро-Дпмне – Крушево: Финансиска помош од избраните Советници и Градоначалник до семејствата од ранливи категории на месечно ниво!

Донесена одлука за финансиска помош од избраните Советници и Градоначалник до семејствата од ранливи категории на месечно ниво! ✔️...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Дури Македонија тоне во сиромаштија и сме последни што набавуваме вакцини, Заев троши пари за нови советници во кабинетот

Заев покажа дека живее во луксуз, додека државата тоне во сиромаштија. Златните лажици на Заеви кои чинат над 50.000 евра покажуваат каде...
Вести

Водителка, параглајдеристка, поранешни министри: Заев има десет нови советници и соработници со плати над 55 илјади денари

Иако постојано најавува кратење на администрацијата, како и рационализација на владата и министерствата, премиерот Зоран Заев од неодамна...
Вести

Арсовски: Оваа власт ќе остане запаметена како влада и премиер кој нанел најголемо зло на сопствената држава и сопствениот народ

Ништо не може да го испере луксузот на Зоран Заев и неговите советници во кабинетот во владата. Над 20.000 евра секој месец одат за нето...
Вести

Милошоски: Заев има советници кои лажно се претставуваат и го навредуваат Макрон, МНР треба да му се извини на Париз

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски и поранешен шеф на дипломатијата, преку социјалните мрежи повторно ги посочува пропустите...
Скопје

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: Да им се доделат на играчите на Вардар сите државни признанија и привилегии

Водејќи се од историската шампионска титула која Ракометниот Клуб Вардар ја издвојува, пожртвуваноста на ракометарите, нивната борбеност...
Вести

Арсовски: Владата на СДСМ не треба да глуми опозиција и да ја дефокусира јавноста- Не е точно дека Груевски како премиер имал ангажирано 92 советници

На новинарско прашање во врска со тоа дека владата денеска објави список на советници на поранешниот премиер Никола Груевски, на чија...