сонк

Пронајдени се 179 резултати на тема „сонк“
Вести

Јаневска: Просветните работници се изиграни и манипулирани, договорот меѓу СОНК и владата не е соодветен на нивните барања

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна...
Вести

СОНК и МОН се договорија за 15% покачување на платите од септември, се чека одлука од членството на Синдикатот за да биде потпишана спогодба

Зголемување на платите за 15 проценти од септември и да не се кратат платите за периодот додека траеше штрајкот, е епилогот од преговорите...
Вести

Неделков: На почеток на преговорите сме, изгубените часови да се надополнат и учебната година да заврши на 10 јуни

На почеток на преговорите сме, односно за волја на вистината, што е добар сигнал, продолжуваме каде што сме застанале. За среќа не почнуваме...
Вести

Мицкоски: Ги споделувам маките со просветниот кадар и затоа ги поддржувам безрезервно нивните барања, водството на СОНК треба да одговори зошто имаат осцилации во нивното делување

Претседателот на ВМРО-ДПМН, Христијан Мицкоски во „Тема на денот“ во дневникот на Сител истакна дека дава поддршка на наставниот кадар,...