собрание

Пронајдени се 533 резултати на тема „собрание“
Вести

Џафери: Пратениците не може да се вратат во Собранието, го вратија мандатот и не можат да носат одлуки во име на граѓаните

Пратениците не може да се вратат во Собранието, зашто го вратија мандатот. Не можат веќе да носат и одлуки во име на граѓаните. Јас сум...
Вести

Николоски: Правниот тим на ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе ги разгледа можностите за проценување на постапката во Собранието за Законот за ЈО

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во своето гостување во „Утрински брифинг“ рече дека правниот тим на ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Предлог измени до Собранието за префрлање избирачки места од ИЕ6 во ИЕ5 и наведување етничка припадност во личните карти

Попладнево, додека трае собраниската расправа за законот за јавно обвинителство, Парламентот го дополни дневниот ред на 136. седница...
Вести

Милошоски со огромен скандал, aудиo од Заев: Му помагавме лично на Боки за телевизијата, плус земаше пари од Силјан Мицевски

Антонијо Милошоски на собраниската Комисија за европски прашања штотуку презентираше аудио снимка на која по се изгледа може да се...
Вести

Каракамишева: Предлог законот за ЈО воопшто не е влезен во собраниска процедура за по него да се отвора јавна дискусија, ова е кршење на Деловникот

Професорката Тања Каракамишева во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа телевизија рече дека сите експерти од Правниот факултет ги кажале...