собрание на република македонија

Пронајдени се 63 резултати на тема „собрание на република македонија“
Вести

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ се откажа од потпретседател во Собранието, нема потреба од 5 потпретседатели тоа е само дополнителен трошок врз грбот на граѓаните

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, во гостување во централниот дневник на Сител, вели дека ВМРО-ДПМНЕ нема да предложи...
Вести

Џафери доби 5 потпретседатели, тие ќе добијат плус 20.000 денари на платата и за сите кабинети со службеници и трошок плус од буџетот

И покрај критиките од опозицијата за непотребен број заменици и дополнителен трошок, Талат Џафери, кој досега имаше четири, сега доби...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ со предлог измени на законот за подобрување на состојбата во одбраната во интерес нa НАТО интеграциите

На денешната седница во Собранието на Република Македонија пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев побара дневниот ред...
Вести

Во понделеник ќе се знае кога Собранието ќе расправа за барањето на СДСМ за автентичното толкување за помилувањата

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска го примил барањето за автентично толкување на член 11 од Законот за помилување што...