смртна казна

Пронајдени се 16 резултати на тема „смртна казна“
Вести

Од овој хорор и лекарката од Брза Помош се онесвестила: Маж отсекол глава на бебе, а мајката седела со него и пиела- ова се деталите

Белорусот (48) Виктар Шархел е осуден на смрт откако претепал и ја отсекол главата на осуммесечно бебе. Шархел е осуден на смрт со стрелање,...
Вести

Поради брутално убиство бил осуден на смртна казна: 30 години подоцна, случајот добил драматичен пресврт (ВИДЕО)

Врховниот суд на САД имал многу проблеми да одлучи дали затвореникот Вернон Медисон од Алабама поради деменција треба да биде поштеден...
Занимливости

Двајца браќа близнаци ги замениле местата во затвор: На едниот му се ближела смртната казна, а оваа измама ја шокираше целата земја

Двајца браќа близнаци кои истовремено престојувале во затвор, се договориле да ги заменат местата кога над еден од нив требало да се...