сметка

Пронајдени се 21 резултати на тема „сметка“
Регион

Од ваква сметка боли глава: За парите кои ги потрошиле за пијалоци на оваа позната дестинација во регионот можеле да купат автомобил

Група луѓе во клуб на Хвар платиле неверојатно голема сметка за пијалоци – речиси 100.000 куни (13.000 евра). -За тие пари би можел да купи...
Живот и стил

Еве зошто ви пристигнува висока сметка за струја: Веднаш исклучете го овој уред – ќе ја преполови цената на половина

Покрај заштеда на пари, исклучувањето на уредот од струја е побезбедно во случај на грмотевици кога сите вклучени уреди се изложени...
Занимливости

Го прославила роденденот, па отишла да ја плати сметката: Тогаш останала шокирана, цел живот е хумана, а сега…

Шон Вилсон била со своето семејство во четвртокот вечерта во ресторанот „Космо“, во центарот на Манчестер, кога доживеа неверојатен...
Вести

Монако ја замрзна банкарската сметка на која се префрлени парите од продажбата на центрите за дијализа во Македонија

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција доби официјално известување од Обвинителството на Кнежевството...
Занимливости

Хит на целиот Балкан: Тоа се вика забава- за една вечер испиле пива, текили и шампањ за 12 илјади евра (ФОТО)

На социјалните мрежи се шири сметка од ноќен клуб во Хвар, на која за само еден вечер се испиени 87.669 куни, што е 11.732 евра. Сметката ја фотографирал...
Занимливости

Кој треба да ја плати сметката на првиот состанок? Овој пар влезе во жестока расправија околу тоа, а еве кој попушти (ВИДЕО)

Пар во емисијата „Прв состанок“ која се прикажува на една британска телевизија, започна бурна расправија на тема: Кој треба да ја плати...
Живот и стил

Самохрана мајка на 4 деца послужила тројца мажи, кога отишла да им наплати, останала во шок и се расплакала од среќа

Самохраната мајка на четири деца, Триша Марфи, од американската сојузна држава Мејн едвај спојува крај со крај. Покрај тоа што работи...
Вести

Инцидент во скопски хотел: Пијан гостин се расправал заради сметка за кафе, обезбедувањето морало да интервенира

Банална расправија околу неплатена сметка за кафе била причина за интервенција на патролата од агенцијата која го обезбедуваала објектот...