скопски аеродром

Пронајдени се 53 резултати на тема „скопски аеродром“
Хроника

ВО СКОПЈЕ УАПСЕНИ ФАЛСИФИКАТОРИ: Сакале да внесат милион фалсификувани евра на скопскиот аеродром, а допатувале од овој европски град!

Полицијата уапси двајца фалсификатори од Камерун кои се обиделе да внесат скоро милион фалсификувани евра на скопскиот аеродром, дознаваме...
Вести

СЛЕТУВА УШТЕ ЕДЕН АВИОН ОД ИТАЛИЈА: Да се почитуваат препораките за заштита од коронавирусот и граѓаните со симптоми да се пријават

Задолжително и често да се мијат рацете со сапун и вода и тогаш кога не се видливо нечисти или да се користи чистач за раце што содржи...
Хроника

Драма на скопскиот аеродром: Нападнат офицер за врски од Француската амбасада во Скопје кој вршел дополнителна проверка

Вчера во 17.15 часот било пријавено дека во зградата на „Меѓународен Аеродром Скопје“, на шалтер бр.14, Е.В.(29) од Р.Албанија со тврд предмет...