скопје-тетово

Пронајдени се 17 резултати на тема „скопје-тетово“
Вести

Народот завиен во црно по големиот ужас на патот Скопје-Тетово: 14 загинати, меѓу повредените 6 се во критична состојба

Бројот на жртви од вчерашната ужасна сообраќајка се искачи на 14. Меѓу загинатите има и млади лица на возраст меѓу 25-30 години чиј идентитет...
Вести

Сведоштво на еден од преживеаните патници: Раскажува како се случила трагедијата на патот Скопје-Тетово (ВИДЕО)

Голема трагедија ја потресе Македонија – патнички автобус на гостиварската компанија „Дурмо Турс“ вчера излета од автопатот Скопје-Тетово...
Вести

Денови на жалост во Македонија: Голема тага и болка по загинатите во трагедијата, дел од повредените во критична состојба

Владата на Република Македонија донесе одлука денес и утре да бидат денови на жалост. Согласно со одлуката на Владата 14 и 15 февруари...