скопјани

Пронајдени се 30 резултати на тема „скопјани“
Хроника

Приведени тројца скопјани – физички нападнале лице во сопствениот двор и му одзеле пари, му го скршиле и мобилниот телефон

На 13.11.2021, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле А.А.(31), Ф.Б.(29) и С.К.(32), сите од Скопје. Тие се сомничат дека на 13.11.2021 во неговиот...
Скопје

ВМРО-ДПМНЕ: Скопјани можеби и ќе имаа шанса да видат некој проект од Шилегов, ако не беше преокупиран со криминал и крадење

Петре Шилегов не направи 4 години ништо за Скопје, затоа што беше зафатен со кревање на два ката дивоградба на зградата во Карпош и правење...
Скопје

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов вети дека ќе ја врати Треска на скопјани, а сега ја бетонизира и прави елитна населба за функционерите на СДСМ и ДУИ

Шилегов вети дека ќе ја врати Треска на скопјани, ги избрка, а сега ја бетонизира и прави елитна населба за функционерите на СДСМ и ДУИ....
Вести

ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Двајца млади Македонци не дочекаа да си дојдат дома, загинаа на автопат во Чешка (ФОТО)

Тешка сообраќајна несреќа се случила денеска на автопатот Прага-Усти на Лаба во Чешка, а според чешките медиуми во несреќата загинале...