сиромаштија

Пронајдени се 21 резултати на тема „сиромаштија“
Вести

НАРОДОТ НЕЗАДОВОЛЕН ОД ВЛАСТА: Само 24,5% од Македонците сметаат дека државата се движи во добра насока, според 61,3% состојбата се влошува

Мнозинството граѓани мислат дека нашата земја се движи во погрешна насока, покажува анкетата спроведена од МКД.мк и агенцијата Маркет...
Вести

Митовска: СДСМ продолжува да удира по најсиромашните, владата крати 6 милиони евра од Буџетот наменети за намалување на сиромаштијата

СДСМ продолжува да удира по најсиромашните. Владата крати 6 милиони евра од Буџетот наменети за намалување на сиромаштијата, ова денеска...
Економија

КУРИР ИСТРАЖУВА: До каде дотуркаа граѓаните со СДСМ, најавените проекти останаа само празни предизборни ветувања

Немаштија, невработеност, очајни возрасни и деца кои питачат за парче леб, семејства без покрив над главата, граѓани на кои не им е обезбеден...
Вести

Заев тврди дека имало 80% сиромашни, ДЗС демантира во 2016-та имало 21.9 осто – или Заев ја покачил сиромаштијата или лаже

Премиерот Зоран Заев во интервјуто на 24 вести изјави дека во Македонија има во моментот 80 проценти сиромаши, а 10 отсто богати и 10 отсто...