Синиша Стојаноски

Пронајдени се 21 резултати на тема „Синиша Стојаноски“
Вести

Стојаноски: Да се држиме до она што е суштината на Резолуцијата, не може некој од страна да ни кажува која е генезата на македонскиот јазик

„Денес како втор ден од пленарната расправа, пред нас ја имаме владината информација во форма на предлог заклучоци. Она што веројатно...
Вести

Стојаноски: ВМРО-ДПМНЕ ги поддржа измените со кои се овозможува увоз на вакцини и други медицински средства за справување со коронавирусот

Член 39 од Уставот на Република Македонија гласи: „На секој граѓанин му се гарантира правото на здравствена заштита. Граѓанинот има...
Вести

Комисија за здравство на ВМРО-ДПМНЕ: Младите лекари, здравство базирано на потребите на пациентите, здравствена инфраструктура и вложување во човечкиот капитал ќе биде фокусот на обновата

На трибината организирана од страна на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ на која учествуваа доктор Игор Николов член на Извршниот...
Вести

Муцунски и Стојаноски поразговараа за проблемите на пациентите: Еден доктор и еден правник можат да направат многу за подобрување на здравствените услуги на граѓаните

Кандидатот за пратеник во Изборната единица 1 Тимчо Муцунски денеска имаше можност да поразговара со доктор Синиша Стојаноски за проблемите...
Вести

Стојаноски: Здравствените работници кои си заминуваат од Македонија заслужуваат многу повеќе- ситуацијата е разочарувачка

Кандидатот за пратеник во Изборната единица 1 доктор Синиша Стојаноски преку видео на Фејсбук пишува дека лекарите ја бараат иднината...
Вести

Стојаноски: Одливот на квалитетен кадар е сериозен проблем, затоа ќе инвестираме во образованието многу повеќе од досега

Вечерва во live chat од Општинскиот комитет Аеродром, доктор Синиша Стојаноски, кандидат за пратеник од ВМРО-ДПМЕ во Изборната единица 1,...
Вести

Медицинскиот персонал е оставен сам да набавува заштитна опрема, затоа 17 % од вкупната бројка на заболени се лекари и медицински сестри

Синиша Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук вели дека дури 17% од вкупната бројка на заболени со коронавирус се лекари и медицински...
Вести

Доктор Стојаноски со совети до граѓаните: Да не дозволиме да ни се случи италијанско сценарио, почитувајте ги препораките на СЗО

Доктор Синиша Стојаноски преку интервјуто дадено за КУРИР.МК испраќа важни совети до македонските граѓани на тема мерки и заштита од...
Вести

Д-р Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ: Мерките на превенција треба да бидат во примарен фокус, за да може да се стави крај на ширењето на вирусот

На денешната дискусија во живо по повод „Превенција и заштита од корона вирусот“ Д-р. Синиша Стојаноски, претседател на Комисијата...