шминка

Пронајдени се 25 резултати на тема „шминка“
Занимливости

Шминкер ја трансформираше оваа баба во Ким Кардашијан: Интернет корисниците воодушевени од резултатот не им веруваат на сопствените очи (ВИДЕО)

Кога станува збор за шминката и беспрекорното контурирање на лицето, Ким Кардашијан е инспирација за многу девојки и жени. Особено на...
Познати

ШМИНКАТА ЈА ТЕСТИРА НА СЛУГИНКИ КОИ РАБОТАТ ДЕНОНОЌНО ЗА НЕА: Вработените ја откриваат срамната вистина за познатата старлета!

Ким Кардашијан е една од најуспешните жени во Холивуд. Иако не влезе грациозно во светот на познатите, со оглед на тоа што на интернет...