шкендија

Пронајдени се 31 резултати на тема „шкендија“
Фудбал

Владата им дава пари, а тие порачуваат: „Мразиме сѐ што е македонско, на Македонците им посакуваме се најлошо!“

Нецел месец по скандалозното видео платено од Министерството за култура за промоција на Македонија преку глорификација на навивачката...
Фудбал

Голманот на Вардар распали по Висар Муслиу: Не ми се верува дека фудбалер како тебе ги брани боите на националниот дрес

Со вчерашната победа против Работнички, Вардар се искачи на врвот на табелата во Првата македонска фудбалска лига, а овој триумф на...