северна кореја

Пронајдени се 152 резултати на тема „северна кореја“
Вести

Светот шпекулираше дека е во кома и дека имал операција на срцето- цела нација е во солзи откако го прочита овој наслов во весниците!

Додека светот ги следи информациите за здравствената состојба на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, државниот весник „Родонг шинмун“...