серена вилијамс

Пронајдени се 76 резултати на тема „серена вилијамс“
Останати спортови

Серена по елиминацијата од Вимблдон: Имам сериозна мотивација да станам посилна и да играм на УС опен

Американската тенисерка и поранешен прв светски рекет Серена Вилијамс ја објави својата намера да игра на УС опен оваа година. Вилијамс...
Останати спортови

Серена се огласи по повлекувањето на Наоми Осака од Ролан Гарос: Сум била во слични ситуации, но ние сме различни

Дваесет и трикратната Грен слем шампионка Серена Вилијамс, даде свое мислење за повлекувањето на Наоми Осака од Ролан Гарос, одговарајќи...