серена вилијамс

Пронајдени се 38 резултати на тема „серена вилијамс“
Останати спортови

Форбс: Вилијамс првата спортистка во листата на најбогатите жени која самостојно го заработила богатството

Американската тенисерка Серена Вилијамс е првата спортистка во историјата кој влезе во листата на најбогатите жени на светот кои самостојно...
Познати

Пејачката нема срам: Девојката на бугарскиот тенисер ја поддржа Серена Вилијамс иако спиела со нејзиното момче (ФОТО)

Познатата американска пејачка и актерка која е во врска во бугарскиот тенисер Григор Димитров ја шокираше јавноста откако неговата...
Останати спортови

Мојата вера не ни дозволува да славиме роденден: Славната тенисерка ги изненади фановите со изјавата пред првиот роденден на ќерката

Ќерката на тенисерката Серена Вилијамс, оваа недела ќе ја наполни својата прва година, но тениската легенда нема да го прослави нејзиниот...