самоубиство

Пронајдени се 116 резултати на тема „самоубиство“
Живот и стил

Ризикот од самоубиство нагло се зголемува кај луѓето на кои им е дијагностицирана ранa деменција

Ризикот од самоубиство е најголем во првите три месеци по дијагнозата на деменција, а кај пациенти помлади од 65 години, ризикот од самоубиство...
Живот и стил

„Имаше само 10 години, а си го одзеде животот“: Јелена Ѓоковиќ проговори за многу важна и загрижувачка тема (ФОТО)

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на Новак Ѓоковиќ ја искористи својата популарност за да зборува за еден голем проблем. Таа сподели една фотографија...
Регион

„НИ ЈАВИЈА ОКОЛУ ОСУМ ЧАСОТ, ПОВИКАВМЕ ИТНА ПОМОШ“ – еве што се случувало само НЕКОЛКУ СААТИ пред самоубиството на Момир

Трагичната смрт на Момир Луковац, кандидатот на „Звездите на Гранд“, ја привлече целата јавност, а по повод ова, проговори неговата...