самоубиство

Пронајдени се 104 резултати на тема „самоубиство“
Живот и стил

„Имаше само 10 години, а си го одзеде животот“: Јелена Ѓоковиќ проговори за многу важна и загрижувачка тема (ФОТО)

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на Новак Ѓоковиќ ја искористи својата популарност за да зборува за еден голем проблем. Таа сподели една фотографија...
Регион

„НИ ЈАВИЈА ОКОЛУ ОСУМ ЧАСОТ, ПОВИКАВМЕ ИТНА ПОМОШ“ – еве што се случувало само НЕКОЛКУ СААТИ пред самоубиството на Момир

Трагичната смрт на Момир Луковац, кандидатот на „Звездите на Гранд“, ја привлече целата јавност, а по повод ова, проговори неговата...
Познати

Убавата манекенка се самоубила: Боатенг предупредуваше дека со неа нешто не е во ред, ја остави пред неколку дена

Поранешната девојка на фудбалерот на Баерн Минхен, Жером Боатенг, изврши самоубиство. Касија Ленхард е популарна манекенка, која во...