Самоил Малчески

Пронајдени се 7 резултати на тема „Самоил Малчески“
Вести

Малчески за изборот на претседател на СДСМ: Ноторна глупост е дека вчерашниот ден бил некаков исчекор во демократијата, кој го гласаше членството Зоран или Заев?

Самоил Малчески од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Анализа на ТВ 24, коментирајќи го вчерашниот избор на Зоран Заев...
Вести

Малчески: Нели бевте за НАТО, како тоа учесник во повеќе мировни мисии на НАТО силите, одликуван со ордени и заслуги за државата не е добар кадар?

Во право е Десковска, кандидатот на ВМРО ДПМНЕ нема слика со Боки13, не бил на ниедна нивна средба и настан! Замисли, за Устав зборуваат...
Вести

Малчески: Снаа за брат на Русковска од пред некој месец е вработена во МНАФ со плата од околу 2000 евра- тоа ли е причината што ја опструира истрагата за Рекет?

Снаа за брат на Русковска од пред некој месец е вработена во МНАФ, со плата од околу 2000 евра!, вели универзитетскиот професор Самоил Малчески. -Дали...
Вести

Малчески: Осомничените во Рекет немаат капацитет, знаење, ни храброст за таква акција! Кои и колку од власта треба да се спасат?

До кога ОЈО и Русковска ќе ќутат и ќе ја опструираат истрагата за рекет?, прашува универзитетскиот професор Самоил Малчески и додава...
Вести

Малчески: Се надевам дека помирувањето на Пендаровски нема да биде како помирувањето на Заев со спроведување на селективна правда

Самоил Малчески во емисијата „Само вистина“ на ТВ Канал 5, рече дека се надева оти помирувањето кое што го најави Стево Пендаровски...