русија

Пронајдени се 277 резултати на тема „русија“
Вести

Од 1 октомври во оваа држава не смее да се пуши на терасите на зградите- доколку патувате таму и ова ви е забрането!

Од 1 октомври во Русија стапува во сила забраната за пушење на терасите на станбените згради. Новите мерки се дел од измените на противпожарните...
Познати

Често патува во оваа држава, а сега ја откри и причината- „Сакам да се заљубам тука“- Цеца откри кога ќе се мажи

Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ кога станува збор за нејзината кариера и успеси, нема проблем јавно да зборува. Меѓутоа, постојат работи...
Останати спортови

Русија може да биде отстранета од ОИ во 2020 година, заради манипулација со податоците од московската лабораторија

Русија може да биде отстранета од Олимписките игри во 2020 година заради манипулации со податоци од московската лабораторија, пренесува...
Занимливости

Ужасна снимка која ја крена јавноста на нозе: Жена се породи зад грмушка и го остави бебето во кеса зад продавницата каде работела

Една мајка (36) од селото Черемшан во Татарстан во Русија е фатена на камера како го остава своето тукушто родено бебе во кеса зад продавницата...