русија

Пронајдени се 131 резултати на тема „русија“
Занимливости

Невидена бруталност во руски затвор: Кога ќе престане да вика, го освестуваат со вода и продолжуваат со удари (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Видео снимка на која се гледа непрекинато малтретирање на затвореник, кое трае 10 минути во еден руски затвор, го вознемири светот. Како...
Вести

Руски милијардер почина кога ги слушна тажните вести: После неколку дена, приказната добила уште потрагичен пресврт (ВИДЕО)

Рускиот милијардер 71 годишниот Игор Некљудов почина после веста дека детето кое го удрил, починало во болница. Иако медиумите пренесоа...
Фудбал

Вака изгледа ногата на рускиот фудбалер по мечот со Хрватска- „Не можете да речете дека не дадоа се од себе“ (ФОТО)

Руската фудбалска репрезентација вчера со последните атоми од силата се обиде да ја елиминира Хрватска, но безуспешно. Хрватска избори...
Познати

Претседателката е мега ѕвезда на СП- сите се воодушевени од скромноста на Колинда, а овој детаљ ќе ве остави без зборови (ФОТО)

Руските медиуми веќе со денови на големо се заинтересирани за претседателката на Хрватска која од први јули е на гости во нивната земја...
Фудбал

Бил суспендиран, еднаш за малку претепан од фудбалери: На Хрватска и Русија ќе им суди еден од најскандалозните судии (ВИДЕО)

Четвртфиналниот од Светското првенство меѓу Хрватска и Бразил ќе го суди 43 годишниот судија Сандро Меира Ричи. На стадионот во Сочи...