роналдо

Пронајдени се 68 резултати на тема „роналдо“
Фудбал

Роналдо, Меси, Халанд, Бензема, Левандовски и Салах се меѓу финалистите на „Глоуб Сокер“ во категоријата „Најдобар играч на годината“

Познати се финалистите на Глоуб Сокер наградите во категоријата „Најдобар играч на годината“. Во потесниот избор влегоа: Карим Бензема,...
Познати

Му роди син на Роналдо, па реши да ја врати невиноста – поранешната девојка на легендата сака да се омажи како девица во црква (ФОТО)

Поранешната девојка на легендарниот бразилски фудбалер Роналдо реши да направи хименопластика за да си ја врати невиноста и потоа...