роми

Пронајдени се 29 резултати на тема „роми“
Вести

Демировски по бруталното претепување во Струмица: Нов геноцид врз Ромите од страна на Зоран Заев и неговото обезбедување

„Нов геноцид врз Ромите од страна на Зоран Заев и неговото обезбедување“. Вака денешното брутално претепување на граѓанин во Струмица...
Вести

Демир: Коалицијата на СДСМ ја закопа жива целата ромска заедница, меѓу предложените заменици министри нема ниту еден Ром

Ерџан Демир, член на ВМРО-ДПМНЕ, преку социјалните мрежи реагира на предлог листата на премиерот Зоран Заев за заменици министри. Според...
Вести

Ромите од Ресен на улица- власта им ветила дека нема да им ја исклучат струјата, па сега се соочија со спротивното (ФОТО)

Револтирани Роми денеска излегоа на протест против тоа што им било ветено од страна на власта за време на партиските митинзи дека нема...
Вести

Ерџан Демир: Ова е уште една злоупотреба на сиромаштијата на Ромите од страна на СДСМ, во иднина не би го дозволил тоа

Од видеото кое беше објавено на социјалната мрежа Facebook можеме да констатираме уште еднаш обид за поткуп или злоупотреба на сиромаштија...
Вести

Мицкоски со честитка по повод Светскиот ден на Ромите: Државата мора да се вложи себе си многу повеќе во поддршка на граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски упати честитка по повод Светскиот ден на Ромите. -Почитувани припадници на Ромската...
Вести

Република: Хуманитарна помош или изборен поткуп – Брашно, компири и тоалетна хартија за Ромите во Струмица?!

Компири, брашно, колачи, тоалетна хартија, детергент за садови… Се дели хуманитарна помош за Ромите во Струмица, а случајно или не, фотографиите...
Вести

На Ибраимовски не му пречи кога се тепаат и навредуваат Ромите во Македонија, но кога него нема да му дадат 300 евра, станува бунтовен

Пратеникот од владејачкото мнозинство Самка Ибраимовски, во отворено писмо до јавноста се обраќа до собранискиот спикер Талат Џафери...