романовце

Пронајдени се 15 резултати на тема „романовце“
Вести

Четворица од седумте пациенти по трагедијата во Романовце се во животна опасност- меѓу повредените бремена жена и уште едно дете!

Министерството за здравство преку соопштение до јавноста информира дека во текот на денешниот ден во Клиничкиот центар во Скопје примени...
Вести

ДВАЈЦА ВО ЖИВОТНО ЗАГРОЗУВАЧКА СОСТОЈБА: По трагедијата во Романовце дел од повредените на КАРИЛ, дел на пластична хирургија

Како последица од експлозија на плинска боца во кумановско Романовце четворица повредени на возраст од 30 до 54 години завршија на скопските...