рекет

Пронајдени се 205 резултати на тема „рекет“
Вести

„По сведоштвата на Миле Јовановски во Рекет, зошто обвинителството не ги повика Русковска и Зоран Заев на распит?“

По сведоштвата на Миле Јовановски во Рекет, зошто обвинителството не ги повика Русковска и Зоран Заев на распит?, прашуваат преку соопштение...
Останати спортови

КАПА ДОЛЕ МАЈСТОРЕ: Новак својот победнички рекет го подари на девојче од публиката – погледнете го овој емотивен момент (ВИДЕО)

Денес Новак Ѓоковиќ испиша историја. Тој победи на финалето со Матео Беретини и го освои третиот сезонски Грен слем трофеј, а победничкиот...
Останати спортови

За Новак и ова момче цел свет зборува по Ролан Гарос: Ѓоковиќ откри зошто му го подари рекетот токму нему

Новак Ѓоковиќ победи во финалето на Ролан Гарос, а веднаш по натпреварот покажа дека е вистински шампион и надвор од терен. По завршувањето...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Се додека нема истрага за Заев за наводите за милионите од Рекет, ќе нижеме негативни извештаи за криминал и корупција

Владата на Заев сериозно доживеа дебакл на полето во борбата со корупцијата. Извештајот на ГРЕКО е показател дека не сме мрднати од...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Градот тоне, а шефот на кабинет на мрзеливиот Шилегов и секретарот на Град Скопје рекетираат адвокати

Градот тоне, а шефот на кабинет на мрзеливиот Шилегов и секретарот на Град Скопје рекетираат адвокати. Овој мега скандал го објави адвокат...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Дали притворот на Камчев е за да не се дознае каде завршиле парите од Рекетот кои треба да се бараат кај Зоран и Вице Заев?

Прво осудениот во Рекет Бојан Јовановски јавно посочи дека милионот на Камчев од изнудениот рекет треба да се бара кај Зоран и Вице...
Вести

ЕДНА ГОДИНА ПО РАЗВРСКАТА: Никој нема да го спречи Боки 13 да ги открие криминалците од власта, СЈО се сруши како кула од карти

Јавноста веќе точно една година е сведок на валканите игри кои ги правела власта и високите функционери од неа во изминатите три години...