рекет

Пронајдени се 131 резултати на тема „рекет“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Главата на криминално-рекетарскиот октопод ако не се открие сега, ќе се открие многу скоро, а одговорност ќе има после 12-ти април

Заев молчи за случајот Рекет и очекува целиот политичко-обвинителско-медиумски криминал да се покрие со пресуди од по десетина години...
Вести

Арсовски: Се кријат докази за Рекет, се уценуваат луѓе да внимаваат што говорат, се закануваат и тужат новинари

Вчера низ медиумите можевме да сретнеме неколку теми поврзани со случајот РЕКЕТ, кои по се го склопуваат мозаикот што не сака да го види...
Вести

Мицкоски: Поголем режим од денес нема, дали некој се позанимава со тоа каде заврши куферот со рекетирани пари?

Немојте да очекувате од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференции да емитува снимени разговори. Но, сето она кое го поседува ВМРО-ДПМНЕ, ќе го достави...
Вести

Николоски: Факт е дека Заев не го пријавил Рекет, како што е факт дека цел врв на СДСМ бил во тесна релација и координација со Боки 13

После недела дена јавен притисок Зоран Заев само го потврди тоа што јас цело време го тврдам – пријава за Рекет од страна на Зоран...
Вести

Се кријат ли детали за „Рекет“: Нема докази дека Заев пријавил рекетирање, се заташкува тоа што Филипче го договарал со Боки 13

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостувањето на телевизија АлсатМ на емисијата „360 Степени“, јавно го постави...
Вести

Николоски ја отвори тезата која ја интересира цела јавност: Ако нема писмена трага, значи дека Заев не пријавил рекет!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостувањето на телевизија АлсатМ на емисијата „360 Степени“, јавно го постави...
Македонија

Арсовски: Правдата во случајот „Рекет“ ќе биде задоволена кога главата на криминалниот октопод ќе одговара

Не би рекол дека имаме независно судство. Се сеќавате дека имавме случај каде што градоначалник од редовите на ДУИ јавно излезе и кажа...