регионални медиуми

Пронајдени се 6 резултати на тема „регионални медиуми“
Вести

Регионалните медиуми „вријат“ по влегувањето на пратениците со корона во Собранието: „Дојдоа со автомобили и облечени во скафандери“

Освен во Македонија, буквално и регионот е гневен по скандалозното влегување на двајцата пратеници од власта во македонското собрание...
Вести

МАКЕДОНЦИТЕ ГО ЗАПАЛИЈА СКОПЈЕ: Eве како регионот пишуваше за нас, сепак за Бугарите не постои само името Македонија (ФОТО)

Македонија денеска го живее сонот кој после долго време се оствари. Европското првенство идната година во јуни, не е повеќе сон, тоа...
Вести

РЕГИОНОТ И СЕ ЧУДИ НА МАКЕДОНИЈА: Медиумите пишуваат дека во Европа пандемијата ја снемува, а ние рушиме рекорди! (ФОТО)

Состојбата во Македонија е загрижувачка во последните денови – најголем број новозаразени со коронавирус од почетокот на епидемијата...
Познати

Регионалните медиуми со емотивни зборови се простија од Вучиќ: По осум дневната борба нашите соседи го загубија великанот (ФОТО)

Денеска јавноста буквално се шокираше од веста за смртта на познатиот македонски водител, пејач, музичар и композитор Драган Вучиќ...
Вести

Целиот регион го пренесе рекетирањето на Боки 13: Италијанските медиуми во шок, српските зачудени како женска торба собра милион евра

По објавеното видео во италијанските медиуми денеска од рекетирањето на Боки 13 и Зоки Кичеец целата држава остана во неверување. За...