референдум

Пронајдени се 385 резултати на тема „референдум“
Вести

Една година по НЕуспешниот Референдум- Македонија се уште чека пред портите на ЕУ и НАТО, Заев ноторно ја лаже јавноста

Денеска се „навршува“ една година од безуспешниот референдум кој се одржа на 30 септември 2018 година за промена на името од Република...
Вести

На „советот од Порошенко“ дека не е важно како гласаат граѓаните, туку како се бројат гласовите, Заев со потврден одговор: Да, да, да, да (ВИДЕО)

Руските комедијанти кои во телефонски разговор го насамарија Зоран Заев, претставувајќи му се како Петро Порошенко и Јенс Столтенберг,...
Вести

„Брзите прсти“ во Зајас го потврдија полнењето кутии: Зошто ЈО сè уште молчи за пријавите поврзани со референдумот?

И по четири дена од обзнанувањето на случајот со полнење на кутии на гласачкото место 0816 во Зајас за време на првиот круг од претседателските...
Вести

Мицкоски објави скандал: Дојде човек кој ми призна дека се полнеле кутии за време на референдумот, ОЈО знае за ова, а не реагира

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21 објави скандал поврзан со гласањето...