референдум

Пронајдени се 400 резултати на тема „референдум“
Општини

Граѓанскиот одбор „За здрав живот во Кочани“ ја почна постапката за референдум против хидроцентрала на Мала Река

Дваесетината граѓански здруженија, кои се членки на одборот „За здрав живот во Кочани“, ја почнаа постапката за организирање општински...
Вести

Референдумот за името не го почитуваа, ама многу ја почитувале демократијата: Спасовски потписник на писмото „Повик за одбрана на демократијата“

Техничкиот претседател на Владата, Оливер Спасовски, кој како министер за внатрешни работи беше активен учесник во недемократското...
Вести

Политичка иронија: Референдумот за ѓубрето во Дојран задолжителен, за промена на името во 2018-та само консултативен?

Дојранчани извојуваа силна референдумска победа против идејата на општината, ништејќи ја во зародиш идејата за јавно-приватно партнерство...
Вести

Една година по НЕуспешниот Референдум- Македонија се уште чека пред портите на ЕУ и НАТО, Заев ноторно ја лаже јавноста

Денеска се „навршува“ една година од безуспешниот референдум кој се одржа на 30 септември 2018 година за промена на името од Република...
Вести

На „советот од Порошенко“ дека не е важно како гласаат граѓаните, туку како се бројат гласовите, Заев со потврден одговор: Да, да, да, да (ВИДЕО)

Руските комедијанти кои во телефонски разговор го насамарија Зоран Заев, претставувајќи му се како Петро Порошенко и Јенс Столтенберг,...
Вести

„Брзите прсти“ во Зајас го потврдија полнењето кутии: Зошто ЈО сè уште молчи за пријавите поврзани со референдумот?

И по четири дена од обзнанувањето на случајот со полнење на кутии на гласачкото место 0816 во Зајас за време на првиот круг од претседателските...
Вести

Мицкоски објави скандал: Дојде човек кој ми призна дека се полнеле кутии за време на референдумот, ОЈО знае за ова, а не реагира

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21 објави скандал поврзан со гласањето...