рамиз мерко

Пронајдени се 27 резултати на тема „рамиз мерко“
Општини

АНИМАЛ ВОЈС: Градоначалник или шериф – Рамиз Мерко не избрка и ни рече дека тој лично ќе излезе на улица и ќе ги испотепа кучињата

Градоначалникот на Струга Рамиз Мерко директно и отворено ни рече дека тој лично ќе излезе на улица и ќе ги убива кучињата, кога отидовме...
Вести

„Градоначалникот на Маврово и Ростуше потрошил 3.500.000 денари, народни пари за купување на ново луксузно возило за сопствени потреби“

Градоначалникот на општина Маврово и Ростуше, Медат Куртовски решил да стане Рамиз Мерко од (Алиекспрес) па за таа намена во буџетот...
Вести

„ДУИ-СДСМ крими ортаци: Јавни претпријатија во Струга плаќаат астрономски кирии во локали на лица блиски до власта“

Крими ортаците ДУИ и СДСМ одлично функционираат како на централно така и на локално ниво. Пример за функционирањето на криминалната...
Вести

Алијанса и Алтернатива: Да се стави крај на капитулацијата на Мерко, да се спасат граѓаните и статусот на езерото во УНЕСКО

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива, го повикуваат министерот за транспорт и врски Благој Бочварски да не ја потценува...
Општини

Мерко за дивоградбата во Охрид вели дека е легална: Дојдоа охриѓани во голем обем и беше добра атмосферата (ВИДЕО)

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, во интервју дадено за новинарот Саше Ивановски, им се обраќа на охриѓани. -Охриѓани самите треба...