ракометарки

Пронајдени се 7 резултати на тема „ракометарки“
Скопје

Стојкоски на средба со ракометарките на Ѓорче Петров: Среќа е да се гледаат овие млади успешни спортисти со ентузијазам и ведар дух

Александар Стојкоски, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Ѓорче Петров на својата Фејсбук страница објави дека остварил...
Вести Ракомет

Македонските ракометарки го победија Косово, но не изборија полуфинале на ЕХФ турнирот во Скопје

Македонската репрезентација составена од ракометарки до 19 години синоќа забележа убедлив триумф над Косово со 33:16. Најефикасна во победничкиот...