работни места

Пронајдени се 21 резултати на тема „работни места“
Вести

Мицевски: Власта под итно да се повлече од медиумската војна со микро и малите стопанственици и да понуди реална помош и што поголем број лица да ги задржат своите работни места

Загрижувачко е немањето слух на институциите, за апелите за помош на стопанственици од разни дејности. За жал властите се фокусирани...
Твитови

„Ало на што дрога сте?“ – Граѓаните се исмејуваат со 59.600 работни места отворени од СДСМ во последните 2,5 години

Граѓаните денеска не само со забраната за функционери по кафани, „пресудата“ за Курто Дудуш и пилотската желба на портпаролот на СДСМ...