протести

Пронајдени се 340 резултати на тема „протести“
Вести

КСС ги прекинува протестите: Јавниот сектор е под политички притисок, во дел од институциите ќе поднесеме кривични пријави

Извршниот Одбор (ИО) на КСС во текот на вчерашното попладне и денешниот ден одржа два итни состаноци на кои беа разгледани причините...
Вести

Мицкоски за притисоците на синдикалните здруженија: Мојата порака до политичарите да седат настрана од синдикалните здруженија, политичарите треба да водат политика

На прашањето „Најавени се штрајкови и протести, синдикатите се пожалија на секаква форма на притисок, дали сте вие информирани?“, претседателот...
Вести

„Платите во образованието да се усогласат со Колективниот договор, ги поддржуваме протестите на синдикатите“

Платите во образованието да се усогласат со Колективниот договор, ги поддржуваме протестите на синдикатите, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Вработените...