прослава

Пронајдени се 80 резултати на тема „прослава“
Познати

Северина го прослави 50-тиот роденден со огромна торта и луда забава: И пееја Бекута, Харис, Грашо и Матиќ (ФОТО)

Пејачката вчера наполни 50 години, а по тој повод приреди голема прослава. Северина за оваа пригода облече долг тесен фустан во беж боја. Таа...
Познати

Лука Јовиќ во Белград го прослави раѓањето на синот: Микрофонот во рацете на Пријовиќ цела вечер, гостите традиционално му ја искинаа маицата (ВИДЕО)

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ вчера го прослави раѓањето на неговиот трет син Теодор. Имено, прославата била организирана во...
Вести

Митева: Шилегов и Јанчева да и одговорат на јавноста дали начинот на работење бил преку прослави на сметка на скопјани

СДСМ нема граница во нивните лаги, а нема граница ни во злоупотребата на јавните функции. Денес уште еднаш ќе ја објавиме вистината која...
Скопје

Бадникова прослава во Соборниот храм во Скопје: Апели за мир, љубов и добра волја меѓу луѓето од бадниковата прослава

Што е попотребно од мирот на земјата и од мирот во секој човек, од мирот во семејството, мирот меѓу народите и државите. Што повеќе им...
Вести

КРВАВ БОЖИЌ – МАСАКР ВО БРАЗИЛ! Брутална пресметка на банди, шест млади лица загинаа на прослава на фудбалски терен

Шест лица загинаа, а пет се повредени во пукање во Бразил за време на прослава на Божиќ на фудбалски терен, јавија локалните медиуми. Инцидентот...
Вести

МВР истражува и најавува санкции за безбедносниот пропуст за време на прославата на Денот на независноста

Прославата одржана за Денот на независноста помина со низа пропусти меѓу кои во јавноста највпечатливи беа неинтонирањето на македонската...