промена

Пронајдени се 36 резултати на тема „промена“
Технологија

Нова голема промена која на никој нема да му се допадне – еве што „досадно“ ќе воведе Инстаграм, веќе може и сте го забележале

Кварталните приходи на Мета паднаа за прв пат во историјата, а сега бараат начин да ги зголемат бројките и да ја вратат насмевката на...
Познати

Анастасија со новата промена на себе, буквално копија на Цеца – следбениците воодушевени од храброста за вакво нешто (ФОТО)

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ ги воодушеви своите фанови откако сподели нова фотографија со промена на себе. Имено ќерката на Цеца...
Скопје

Шилегов ќе именува улици во Скопје каде ќе ја слави промената на името во Нивици и цела призренска лига која ја основа идејата за Голема Албанија

Нови имиња на улици: 344 нивици 401 Призрени Имер (1820-1887), делегат на Призренската Лига 559. Шкупи Јашар Беј, (1860-1919), претседател на скопската...