пролет

Пронајдени се 30 резултати на тема „пролет“
Вести

ЛУДА МАРТА: Следува големо разочарување за љубителите на пролетта, а еве за што да се подготвите до крајот на овој месец

Времето утре ќе биде променливо облачно со засилен ветер претежно од југоисточен правец, особено во источните делови. Попладне и кон...
Вести

По облаците утрово сонце на првиот ден од пролетта: Ова се температурите напладне во Македонија- особено подгответе се за викендот!

Ова се температурите во Македонија напладне. Сонце по облаците, а иако се најавува ветер и заоблачување до вечерва, сепак веќе за време...
Регион

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Снег во Хрватска, на крајбрежјето бура- на прагот на пролетта еве какво време не очекува во Македонија

На прагот на пролетта, во хрватски Горски Котор паѓа снег, патиштата се влажни во поголемиот дел од земјата, а крајбрежјето е зафатено...