производство

Пронајдени се 32 резултати на тема „производство“
Технологија

„ЛГ“ е првиот голем производител на смартфони кој поради загуби го затвора својот синџир на производство

„ЛГ“ е првиот голем производител на смартфони што се повлекува од пазарот Сеул, 5 април 2021 (МИА) – Јужнокорејската компанија „ЛГ електроникс...
Вести

Николоски: Србија до 15 февруари сама ќе произведува вакцини, а Заев за тие што се обидел да ги купи се обидел да земе ПРОВИЗИЈА!

Колку ПОТОНА Македонија со Заев. Од регионален лидер до последно место. Вучиќ и Србија за рекорден рок до 15 ОКТОМВРИ сами ќе ПРОИЗВЕДУВААТ...