пробиштип

Пронајдени се 40 резултати на тема „пробиштип“
Познати

ЦЕЦА И АНАСТАСИЈА ЈА „ЗАПАЛИЈА“ МАКЕДОНИЈА! Мајката и ќерката прв пат заедно на сцена, не се знае која подобро изгледа (ФОТО)

Цеца и Анастасија вчера за прв пат пееја заедно на сцена, и тоа во Пробиштип.   Анастасија имаше одличен настап, буквално ја „запали“...
Вести

Пола влада, заедно со пола локална администрација на чело со градоначалникот на увид на рконструкцијата на локалниот пат за село Лесново: Ова е од витално значење за општина Пробиштип и за развој на туризмот

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи и министрите за транспорт и врски и за земјоделство,...
Општини

КУРИР ИНТЕРВЈУ со Маријан Миленковски: Приоритет во Пробиштип ќе ставам на заштита на животната средина и економскиот развој

КУРИР: Кој е мотивот на еден лекар да влезе во градоначалничка трка? -Мотивот за да влезам во оваа трка е желбата за поубав град. Желба...