приведување

Пронајдени се 438 резултати на тема „приведување“
Хроника

Апсење во Битола: Полицијата лиши од слобода тројца прилепчани кај кои биле пронајдена голема количина на дрога и пари

На 08.05.2022 во 22.15 часот од страна на полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при Одделението за криминалистичка...
Хроника

Приведени три лица осомничени за палење на автомобилот на Шилегов: Против нив е поднесена и кривична пријава

На 27.04.2022, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Ј., С.Б., и С.Ј., сите од Скопје. По преземени мерки и активности е утврдено...