приведени

Пронајдени се 45 резултати на тема „приведени“
Хроника

Приведени 11 криминалци во меѓународна истрага во која учествуваше и Секторот за компјутерски криминал и форензика при МВР

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Бирото за јавна безбедност, во соработка со Европол и Еуроџаст учествуваше...
Хроника

Двајца браќа од Неготино Полошко лишени од слобода за работење по работно време и отстранување на пломба

Двајца браќа од Неготино Полошко се лишени од слобода заради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија – отстранување...
Регион

Уапсени 135 од над 300 приведени лица во Атина поради забраната за собири на годишнината од убиството на Григоропулос

Во текот на вчерашниот ден во Атина беа приведени 374 лица во повеќе одвоени случаи, од кои 135 се уапсени, поради забраната за секаков вид...