притисок

Пронајдени се 23 резултати на тема „притисок“
Живот и стил

Лекарите предупредуваат: Доколку имате ваков притисок веднаш реагирајте, во оваа фаза може да се лекувате без лекови!

Кардиологот Матс Халдин од Шведска посочи сериозни болести и состојби што се јавуваат како последица на хипертензија, меѓу кои се мозочен...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Власта наместо притисок врз матурантите и професорите, да ги поддржи законските измени на ВМРО-ДПМНЕ

Хибридниот режим на Заев создава катастрофа во образованието, велат во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ. Секоја критика за министерката за...
Вести

Синдикатот на Затворите алармира: Се деградираат членови со фингирани постапки кои на крај под притисок завршуваат со отказ

Синдикатот на Затворите, синдикална организација при Синдикатот на администрација и државна управа на Македонија (САДУ) одржа прес-конференција...
Вести

Мицкоски: Дали Заев, со тоа што менува член на комисијата, врши директен притисок како тие во иднина да одлучуваат?

Она што е загрижувачки е тоа што Заев по линијата на помал отпор и неговиот свиткан ‘рбет, наместо во позитива да ги смени околностите...
Вести

Лазаров: Комисијата за заразни болести потпадна под политички притисок, ги олабавија мерките прерано затоа имаме нов пик на опасниот вирус

Не смее да дозволи Комисијата за заразни болести да потпадне под политички притисок истакна доктор Ненад Лазаров во гостувањето во...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со партизираниот државен апарат прават притисок врз медиуми под лажниот превез на борба со лажни вести

Македонија е повторно најлоша во регионот по медиумските слободи и тоа не е изненадување, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. На место борба за...
Вести

Заев ја обвинува опозицијата за притисок, а механизмите се во негови раце: Алиби за пораз или префрлување на топката?

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вели дека раководството на ВМРО-ДПМНЕ и пратеници од оваа партија вршат притисок врз колеги да не...